• Home
  • SHQIPERIA
  • Kavaja nderon dëshmorët në Suharekë në Ditën e Çlirimit.
SHQIPERIA

Kavaja nderon dëshmorët në Suharekë në Ditën e Çlirimit.

Spread the love

Një delegacion i Bashkisë Kavajës i kryesuar nga nën kryetari z. Dorian Gjuzi kanë vizituar dje Komunën e Suharekës ku kanë marrë pjesë në ceremonitë e zhvilluara me rastin e Ditës së Çlirimit të kësaj Komune.

Për të nderuaruar gjakun e dëshmorëve të rënë historikisht nën kryetari i Bashkisë Kavajë z.Gjuzi ka mbajtur edhe një fjalë përshëndetëse ku pasi i ka falenduar për mikëpritjen zyrtaret vendorë tha se Kavaja është e lidhur ngushtë me këtë Komunë sepse këtu ra dëshmor djali i Kavajës, Indrit Cara.

Statusi i plotë në facebook i z.Dorian Gjuzi:

“Për vizitë në Komunën e Suharekës, ku në emër të Bashkisë Kavajë dhe kryetarit Isa Sakja, përcollem mesazhin e urimit për Ditën e Çlirimit të Suharekës dhe Dëshmorëve që ranë heroikisht aty.
Kavaja është e lidhur ngushtë me këtë Komunë sepse këtu ra dëshmor djali i Kavajës, Indrit Cara.”

/Drita Tv/

Related posts

“Integrimi në BE ka mbetur rrugëve”, banorët e Matit në protestë për rrugën

dritatv

Vettingu “kushtëzon” negociatat! Edhe KE kërkon “peshqit e mëdhenj”: Më shumë përpjekje kundër krimit të organizuar

dritatv

Iu ndërpre vettingu për shkak të dorëheqjes, Apeli shqyrton rastin e gjyqtares Mirela Fana

dritatv

Leave a Comment