Katari po mendon të braktisë PSG-në për dy arsye

“Qatar Sports Investments” po mendon që të tërhiqet nga financimi i Paris Saint Germain pas kritikave të shumta që ka marrë në Francë dhe nga fakti që në gjithë këto vite nuk është arritur të fitohet Champions League.

Edhe pse PSG ka në gjirin e saj disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit botëror dhe ka dominuar futbollin francez, mungesa e suksesit në Evropë ka bërë që fondi arab të mendojë braktisjen e klubit të kryeqytetit francez, klub të cilin e mori në zotërim në vitin 2012.

Sipas “Le Parisien”, bordi i fondit nga Katari po mendon seriozisht largimin në periudhën afatmesme, ndërsa për momentin nuk do të shpenzojë më siç ka bërë vitet e fundit.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Vuçiç në qershor del me “zgjidhjen për Kosovën”

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç në muajin qershor do të bëjë publik propozimin për atë që mediet serbe dhe zyrtarë nga Beogradi e quajnë...

VIDEO/ Shtëllunga tymi dhe plot 10 kg eksploziv, hidhet në erë me shpërthim të telekomanduar pallati në Astir

Ashtu siç ishte parashikuar, IKMT ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një pallat 6-katësh në zonën...

Henderson para ndeshjes me Kosovën: Jemi të bashkuar, e duam fitoren

Jordan Henderson ka folur para ndeshjes së Anglisë me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Mesfushori anglez ka thënë se ata janë...

Së fundi

Gashi: Presidenti Thaçi është pajtuar që mos të negociohet për kufijtë

Zv.kryeministri Dardan Gashi ka thënë se Qeveria bashkë me Presidentin janë dakorduar që të mos flasin për kufij në diskutimet me Serbinë, në Bruksel....

Vulin: Prishtina ka frikë nga Lista Serbe dhe presidenti Vuçiq

Aleksandar Vulin u ka bërë thirrje serbëve në Kosovë që në zgjedhjet e ardhshme të 6 tetorit të votojnë për Listën Serbe.

Mbrohuni nga diabeti duke konsumuar këtë ushqim!

Konsumimi i një veze në ditë mund të ulë rrezikun e zhvillimit të diabetit 2, ka zbuluar një studim i ri. Ky studim i bërë...