Kapërcejnë rrethimin me tela, 3 persona arratisen nga burgu i Zvicrës

Tre burra ishin duke pritur të dëbohen në burgun e Aeroportit në Cyrih, pasi kishin shkelur ligjin e emigracionit dhe integrimit. Ngjarja ka ndoshur të shtunën e kaluar, por është bërë publike sot në mediat vendase. Media shkruajnë se ata arritën t’i kapërcejnë telat e burgut dhe të iknin me vrap prej aty.

Sipas autoriteteve zvicerane, pjesa e rrethimit të burgut janë të vendosura shumë poshtë, prandaj dyshohet se ka ndodhur arratisja e tre personave. Sipas Policisë, qëllimi i vendosjes së rrethimit është jo për t’i ndaluar arratisjet, por për t`i mbajtur jashtë personat e paautorizuar. Njëri nga të arratisurit kishte përdorur strategji për t’u larguar, teksa kishte shpërqendruar mbikëqyrësit që ishin në oborr, në anën tjetër dy të tjerë ishin ngjitur për t’i kaluar pengesat.

Sipas autoriteteve të këtij shteti, këtu mungon edhe sistemi i alarmit, pasi do t’i parandalonte arratisjet, shkruan 21 minuten, raporton Albinfo. Megjithatë, sipas Policisë, personat e arratisur nuk janë të rrezikshëm.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Durrës/ Motorçikleta përplaset me shtyllën, plagoset 30-vjeçari

Një 30-vjeçar në Durrës që udhëtonte me motorçikletë është shktuar me urgjencë në spital. Sipas policisë së Durrësit, i riu ka humbur kontrollin e...

Shkon në 722 numri i të vdekurve

Kina dhe e gjithë bota është kërcënuar së tepërmi nga virusi i ri i emërtuar “koronavirus”. Për të parandaluar...

Trump uron presidentin e ri të Meksikës

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump uroi presidentin e ri të Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, për fitoren në zgjedhjet presidenciale që u mbajtën...

Së fundi

Manastirliu tek ‘Shefqet Ndroqi’: Nisin përgatitjet për ta kthyer në COVID2

Teksa shifrat e të prekurve me COVID-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë, në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku kanë nisur përgatitjet për t’u...

Maqedoni: 123 persona të shëruar dhe 88 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria e...