Kanosi policët dhe përmbaruesit për pronën, arrestohet 38-vjeçari në Mallakastër

Një 38-vjeçar është arrestuar nga Policia në Mallakastër, pasi ka kanosur punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor.

Në pranga ka rënë shtetasi A. O., banues në Ballsh, i cili sipas policisë, ka kanosur zyrtarët për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë (tokë bujqësore).

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin: A.O, 38 vjeç, banues në Ballsh.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur për shkak të detyrës punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë (tokë bujqësore).

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës”.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Rama poston pamje nga Vlora, por ja reagimet e qytetarëve…

    Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale një video me pamje nga Vlora, që sipas tij po ndryshon dita ditës. “Me këtë vrapim me...

Edhe gjermanët: jo fishekzjarreve!

  Çdo vit, edhe qytetet gjermane vuajnë nga “lufta” e fishekzjarreve para të Vitit të Ri, gjë që ka çuar autoritetet në idenë e ndalimit...

Trump falënderon Korenë e Veriut për “mbylljen e poligonit bërthamor”

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka falënderuar regjimin e Koresë së Veriut për njoftimin se do të mbyllë kompleksin për testet bërthamore në verilindje...

Së fundi

Laboratori kinez i Reformës Shëndetësore

Nga Dr. Shefqet Deliallisi “Mësime nga Lindja – Sistemi Shëndetësor kinez që evoluon me...

Policia e Shtetit: Protesta e së enjtes, e paligjshme. Qytetarë, mos merrni pjesë!

    Policia e Shtetit “nuk ka marrë njoftim ligjor për protestën” e së enjtes dhe nuk do të “lejojë protesta të askujt, që në emër...

Erdogan mbërrin në Kinë për vizitë zyrtare

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur në kryeqytetin e Kinës, Pekin, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në këtë vend. Në Aeroportin...