SHQIPERIA

Kandidimi/ Lirohen nga detyra prefekti i Shkodrës dhe i Elbasanit

Spread the love

Janë liruar nga detyra me vendim të Këshillit të Ministrave prefekti i Elbasanit Gledian Llatja dhe prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri.

Llatja u lirua nga detyra, pas kandidimit nga Rama për kryetar të Bashkisë së Elbasanit. Ndërkaq, Pjetri po ashtu është liruar nga detyra për shkak të kandidimit për kryetar të Bashkisë Shkodër.

Qeveria shqiptare, me anë të një vendimi të marrë sot, ka emëruar prefekt të Shkodrës në vend të Pjetrit, Çesk Milljan.

Related posts

Sherr me të atin, 55-vjeçari merr armën ta vrasë, ndërhyn policia

dritatv

Shtëpitë që rrezikohen nga tërmetet, flasin inxhinierët

dritatv

Edukata në timon, “dora e hekurt” e Rilindjes pa efekt: rriten ndëshkimet, rriten shkeljet

dritatv

Leave a Comment