Kadri Veseli e nis fushatën me “Dekadën e re”. A po paralajmëron zgjedhje të reja?

Kryetari i PDK-së ka nisur një fushatë nëpër qytete të ndryshme me moton “Dekada e Re”.

Në Ferizaj nuk ka thënë asnjë fjalë për skandalin e kidpanimit dhe depërtimit të gjashtë gylenistëve në Turqi, por ka folur për perspektivën e Kosovë në BE e NATO.

Ka thënë se s’duhet lejuar alternativa të reja.

E kishte filluar “Turin e Dëgjimit” në pranverën e 2017-ës si një shenjë kjo se vendi po shkonte në zgjedhje, nga ku Veseli pretendonte se po e bënte një gjë të tillë për t’i dëgjuar hallet e qytetarëve.

Por vetëm pak kohë pas “Turit të Dëgjimit”, vendi shkoi në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Njësoj po vepron edhe tani. Ani pse ka vetëm pak muaj që Kosova zhvilloi zgjedhjet e parakohshme. Kreu i PDK-së tash ka filluar me “Dekadën e Re”.

Partia Demokratike e Kosovës shpejt do të përballet me zgjedhjet brenda partisë. Thonë se përmes këtyre zgjedhjeve, do të ketë reforma të mëdha në të mirë të Kosovës./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Shqiptarët me zemrën më të dobët, shifrat alarmante të vdekjeve nga sëmundjet koronare

Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën. Sipas INSTAT,...

Një mega-donacion për Oxfordin nga filantropi Schwarzman

Stephen Schwarzman, miliarderi amerikan i kompanisë Blacksone, ka dhuruar donacion 150 milion funte për Universitetin e Oksfordit, i fundit ku nga mega-donacionet për edukimin...

Ushqimet që duhet të konsumoni për një shëndet të mirë në vjeshtë

Kalimi nga stina e nxehtë e verës në freskinë e ditëve të vjeshtës është një moment i rëndësishëm për organizmin tonë.

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...