• Home
  • KOSOVA
  • Johannes Hahn viziton Kosovën në fillim të dhjetorit
KOSOVA

Johannes Hahn viziton Kosovën në fillim të dhjetorit

Spread the love

Komisionari europian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes Hahn do të vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha në konferencë për media të mbajtur pas takimit treguan se Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit.

Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin që Kosova është kandidat serioz potencial për status të kandidatit ne BE, sado që ka pranuar se ka ligje më specifike që kërkojnë votë të posaçme.

Mirëpo, kur u pyet për liberalizimin e vizave, Haradinaj ndër tjerash pranoi se ka hezitim që Kosova të futet në agjendë./Kosova Post/

Related posts

Mësohet pasuria marramendëse e Vladete Dakës

dritatv

Pas LDK-së, edhe VV-ja kërkon zgjedhje të parakohshme

dritatv

Carla Del Ponte: Kosova një pikëpyetje, Haradinaj nuk e meriton postin e kryeministrit

dritatv

Leave a Comment