Jahanpour tha se në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 60 vdekje

Me 60 vdekje të reja në 24 orët e fundit në Iran është rritur në 5.710 numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19)

Në deklaratën e televizionit shtetëror të Iranit, zyrtari për marrëdhënie me publikun në Ministrinë iraniane të Shëndetësisë, Kianoosh Jahanpour tha se në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 60 vdekje dhe 1.153 raste të reja me COVID-19.

Bashkë me këtë numri i vdekjeve ka arritur në 5.710 ndërsa numri i rasteve në 90.481, tha Jahanpour i cili shtoi se 3.079 prej atyre që trajtohen në spitale janë në gjendje të rëndë, ndërkohë që numri i të shëruarve ka arritur në 69.657.

COVID-19 për herë të parë në Iran u shfaq në qytetin Qom më 19 shkurt.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Banorët e Hades protestojnë para Qeverisë

Banorët e fshatit Hade sot do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Kjo protestë është thirrur për të shprehur pakënaqësitë ndaj vonesës në...

Komisioni i Venecias: Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës

Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit të tyre, ende të pamiratuar, për...

Porti i peshkimit në Vlorë, i mbushur me anije të mbytura

Në hapësirën e portit të peshkimit në Vlorë, ka më shumë anije të mbytura se sa në gjendje pune. Në gjithë Europën, një port...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...