Ja kush është “smartphone” më i mirë në treg!

Ndërsa Apple dhe Samsung e kanë pasur ndonjë problem me smartphonet e tyre, OnePlus konsiderohet ende një prodhues i shkëlqyer.

Smartphone i tij i fundit, OnePlus 7T, ishte një aparat fotografik me pesë yje që ofronte gjithçka mund të dëshirohet nga përdoruesit e Android, duke kapur majën e listës së smartphoneve më të mirë me një çmim të arsyeshëm. Tani po përgatitet të nxjerrë OnePlus 8, dhe premton detaje mbresëlënëse. OnePlus8 në fakt është kthyer në njërin prej telefonëve celularë më të shumëpritur të 2020-tës.

Ati thuhet të ketë një RAM prej 8 GB, një nivel që përputhet me Samsung Galaxy S20, dhe një procesor më të lartë. E këtu, duket se OnePlus “hahet” me Samsungun, sepse për një performancë të ngjashme vjen me çmim shumë më të ulët : OnePlus 8 Lite do të hidhet në treg për 500 dollarë, OnePlus 8 për 550 dollarë dhe OnePlus 8 Pro për 800 dollarë. Samsung Galaxy S20 ka ndërkohë një çmim prej 1500 dollarësh. Pritet që OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro të hidhen në treg nga fundi i pranverës apo më e shumta, nga fillimi i verës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Në shenjë të 500-vjetorit të themelimit të bibliotekës së parë në Kosovë!

Shkruan: Dr. Sadik MEHMETI Nga koha kur trevat tona drejtpërdrejtë janë njohur me fjalën e shkruar islame-orientale, nga shek. XIV e deri më sot, ajo...

Thumana e zbrazët, bilanci një muaj pas tërmetit tragjik

Një muaj më parë ku u shënuan 24 viktima shume prej tyre pjesëtarë të të njëjtave familje,...

VIDEO/ Man.United në kolaps total, i thyen dhe West Ham

“Djajtë e kuq” janë një kujtim i largët i atij ekipi që nën drejtimin e Sir Alex...

Së fundi

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...