Izraeli paralajmëron Iranin për shkak të kërcënimeve të tij

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe ministri i Mbrojtjes, Benny Gantz, paralajmëruan Iranin për shkak të kërcënimeve të tij ndaj Tel Avivit.

Sipas Institucionit Transmetues Publik të Izraelit (KAN), Netanyahu tha se “Ata që përbëjnë rrezik ose kërcënojnë Izraelin, vendosin veten e tyre para një rreziku të ngjashëm”.

Ndërsa Gantz në një deklaratë nëpërmjet faqes së tij në rrjetin social tha se Izraeli është i gatshëm ndaj çdo kërcënimi, por se nuk ia rekomandon që ta provojnë këtë.

Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei në një fjalim të mbajtur me rastin e ditës së Kudsit tha se “Regjimi cionist është një kancer vdekjeprurës dhe është i dëmshëm për këtë rajon. Ai padyshim që do të eliminohet duke u çrrënjosur”.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Zbulohet ilaçi i kancerit në Kinë

Një bar e re premton ndalimin e kancerit nga shpërndarja në organet e tjera. Një tjetër mund të shërojë kancerin në gjak. E treta...

Zjarr në ishullin e Sazanit, dyshohet të jetë i qëllimshëm (Video)

Flakët e zjarrit kanë përfshirë mesditën e sotme ishullin e Sazanit. Vatra e regjistruar pak më parë në ishull rrezikon të përfshijë edhe pyllin...

Veliaj: Kopshtet publike kanë rritur cilësinë

Ky vit i ri arsimor i gjeti vogëlushët e Njësisë 2 me kopshtin e rikonstruktuar dhe me infrastrukturë moderne. Bashkia e Tiranës rikonstruktoi edhe...

Së fundi

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...

OBSH paralajmëron: Valë e dytë e koronavirusit

Derisa shumë vende të botës kanë lehtësuar masat kundër koronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka paralajmëruar ato se mund të përballen me “valën...

Kompania amerikane nis testimin e vaksinës kundër COVID-19

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezultatet paraprake mbi efektivitetin dhe...