Izraeli kryen sulme mbi pozicione të Hamasit në Gaza

Avionët izraelitë kanë kryer sulme mbi tre pozicione të krahut ushtarak të lëvizjes Hamas, Izzeddin el-Kassam në Gaza.

Burimet palestineze të sigurisë theksojnë se avionët izraelitë kanë kryer sulme ajrore në tre pika në verilindje të Gazës. Sipas informacioneve nuk ka viktima.

Ushtria izraelite ka njoftuar se dje si kundërpërgjigje ndaj raketës së shkrepur nga Gaza në Izrael, janë goditur pozicionet e Hamasit në veri të Gazës.

“Për aktet e sulmit nga Gaza përgjegjëse e konsiderojmë organizatën terroriste Hamas”, thuhet në njoftimin e ushtrisë izraelite.

Policia izraelite njoftoi se një nga dy raketat për të cilat pretendohet se janë shkrepur nga Gaza, ka rënë në zonën e pabanueshme në Askalan dhe se nuk kishte viktima./Rtv Drita/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Bazilika e famshme në Barcelonë, 41 milion dollarë për një leje ndërtimi

Bazilika e Sagrada Familia në Barcelonë, një nga ndërtesat më të famshme në Spanjë, do të duhet të t’u paguajë autoriteteve 41 milion dollarë, pasi u...

Rama uron Ditën e Çlirimit të Kosovës: 21 vjet që ikën shumë shpejt, ditë e bekuar që kurrë nuk do ikë prej kujtesës kombëtare

Kryeministri Edi Rama ka uruar Ditën e Çlirimit të Kosovës me një foto domethënëse të 21 viteve më parë. Rama shkruan se 21 vite ikën...

Tragjike në Sarandë, 32-vjeçari shkon i vdekur në spital

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në Sarandë. Një 32-vjeçar është dërguar pa shenja jete në spitalin e Sarandës nga familjarët. Mësohet se ngjarja...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...