Izraeli arreston një shurdhmemec palestinez në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite të sigurisë sot në mëngjes arrestuan një shurdhmemec të ri palestinez në Bregun Perëndimor të pushtuar.

Shoqata e të Burgosurve Palestinezë njoftoi se forcat izraelite në El-Khalil kanë arrestuar 21-vjeçarin Ammar Amer i cili është shurdhmemec.

Më tej thuhet se gjatë bastisjeve izraelite të mëngjesit të sotëm janë arrestuar edhe 5 palestinezë në El-Khalil, Ramallah dhe Hizma.

Sipas të dhënave të insitucioneve palestineze, në burgjet izraelite aktualisht ndodhen të pakten 5.700 palestinezë, përfshirë shumë gra dhe fëmijë.

Me qëllim të presionit shtesë dhe frikësimit të palestinezëve, forcat izraelite të sigurisë me muaj ndërhyjnë me bastisje në lagjet e Bregut Perëndimor të pushtuar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Arsyeja prekëse se përse këta lojtarë kanë zgjedhur numrin 34

Mbrojtësi holandez Philippe Sandler bëri debutimin e tij për Manchester City në fitoren e tyre 7-0 në FA Cup kundër Rotherham të dielën e...

“Nuk ka arsye që Gjermania të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore”

Ministri gjerman Punëve të Jashtme, Haiko Maas, duke theksuar se nuk besojnë që SHBA-të do të tërhiqen nga marrëveshja për programin bërthamor me Iranin,...

Newcastle thyen Manchester United

“Djajtë” e Manchester United kanë pësuar një tjetër humbje në Premier League. Skuadra e drejtuar nga portugezi Mourinho ka dalë e mundur nga stadiumi i...

Së fundi

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...

Çavuşoğlu: Solidariteti me Afrikën, më i nevojshëm se kurrë më parë

"Kushtet e papara të shkaktuara nga pandemia COVID-19 në gjithë botën e bëjnë solidaritetin e simbolizuar nga Dita e Afrikës edhe më të rëndësishëm...