Iu ngriti gishtin e mesit protestuesve, Vasili lëshon gojën ndaj ambasadorit të OSBE: Alabak, jashtë nga Shqipëria

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas veprimit të ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borchardt, pas një video ku shfaqej ky i fundit duke iu ngritur gishtin protestuesve të Astirit të pranishëm tek Drejtoria e Policisë.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili e cilëson ambasadorin një ‘alabak’, ndërsa bën thirrje që ai të largohet nga vendi. Teksa vijon me akuzat, Vasili shton se Borchardt “nuk është OSBE, ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar”.

REAGIMI I VASILIT
Jashte nga Shqiperia Borchard!!(VIDEO).
Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.

Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.
Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.
Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.
Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.
Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.
Presim tane qe Edi Rama t’ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç’pret?

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Debati për Cakajn, Meta: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm

Pas shumë reagimesh në lidhje me refuzimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm në vend të Ditmir Bushatit, ka reaguar Presidenti Meta. Në një...

“NATO përpiqet të përdorë hapësirën në fushën e saj ushtarake”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se janë të shqetësuar nga përpjekjet e NATO-s për të përdorur...

Marku, kritika të forta prokurorëve në Tiranë: Hetime pa sukses!

E pranishme në analizën vjetore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku tha se 2018 ka qenë një...

Së fundi

Fruthi përhapet gjithandej; Shqipëria po përballet seriozisht me këtë epidemi

Epidemia e fruthit në Maqedoninë fqinje, rënia e temperaturave dhe sidomos mungesa e vaksinimit mund të konsiderohen një terren i favorshëm për përhapjen e...

Lista Serbe për ministren e re: Ajo është ende studente, nuk ka legjitimitet në popullin tonë!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës ka emëruar ministren e re të Bujqësisë, e që nuk kishin se si të mungonin reagimet...

Haxhiu: Ratifikimi i demarkacionit i fal 8 mijë hektar Malit të Zi

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu në seancën e jashtëzakonshme për demarkacionin, ka thënë se Thaçi e Hyseni nënshkruan një marrëveshje që i falë 8000...