Italia rihap aeroportet më 3 qershor

Të gjitha aeroportet italiane do të jenë në gjendje të rihapen nga 3 qershori, njoftoi të sot Ministrja e Transportit dhe Infrastrukturës, Paola De Michel.

“Do të jetë e mundur të rihapen të gjitha aeroportet duke filluar nga 3 qershori, kur të lejohen sërish lëvizjet ndërajonale dhe ndërkombëtare”, tha ajo.

Qeveria italiane njoftoi të shtunën se do të rihapë kufijtë e saj për turistët nga Bashkimi Europian duke filluar nga 3 qershori dhe do të anulojë karantinën e detyrueshme për vizitorët e huaj në gadishull.

Italia, vendi i parë i prekur në Europë nga epidemia e koronavirusit, mbylli më 12 mars me dekret ministror shumë aeroporte.

Aeroportet e tjera që mbetën të hapura, funksionuan në mënyrë të kufizuar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të...

Ky është personi që vdiq pas aksidentit në Podujevë (Foto)

Shaip Fetahu (1966), u aksidentua javë më parë në fshatin Shtedim të Podujevës. Plagët e rënda kanë qenë të papërballueshme për të. I ndjeri ishte...

Telefoni i lojërave debuton në 28 vende Europiane, ja detajet!

Android Stock siguron një eksperiencë të pastër. “Shark Space” është një modalitet i cili pastron memorien për performancë më të lartë gjatë lojërave si...

Së fundi

Kina i hedh fajin Spanjës për Covid: Lindi në Barcelonë vitin e kaluar

E njohur si epiqendra e shpërthimit të Covid-19 që në muajin nëntor, Kina ka hequr përgjegjësinë nga vetja duke fajësuar Spanjën si përhapëse e sëmundjes. Një nga...

Maqedonia e Veriut në prag të zgjedhjeve të pesta të parakohshme parlamentare

Pas fillimit të pluralizmit politik, në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur pesë zgjedhje të rregullta parlamentare dhe katër zgjedhje të parakohshme parlamentare, respektivisht në...

Zvicër : Në 24 orët e fundit janë rregjistruar 47 raste të reja me covid-19.

Pas disa ditësh të rritjes së madhe të numrit të infeksioneve të reja, që kalonin mbi njëqind, sot është dita e tretë me radhë...