Italia publikon shifrat/ 662 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 8156, që do të thotë janë 662 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 5249 duke e çuar në 54030 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 10361 dhe 3612 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 23004.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Çfarë marrëveshje iu ofroi Gjykata Speciale ish ushtarëve të UÇK-së?

Gjykata Speciale po vazhdon t’u dërgojë ftesa për intervistim ish-ushtarëve dhe veteranëve të UÇK-së.

“Kanadaja është partner strategjik i Kosovës”

Në kuadër të vizitës së tij në Kanada, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau. Në një njoftim...

Zviceranët duhet të punojnë katër ditë për një iPhone

  IPhone 8 i ri është i shtrenjtë. Por, një krahasim ndërkombëtar tregon se zviceranët nuk duhet të ankohen, se ka edhe më keq. Kur Apple...

Së fundi

COVID-19: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet në 5.373

Mbretëria e Bashkuar ka raportuar 439 raste të reja të vdekjeve që ndërlidhen me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas Departamentit të Shëndetësisë dhe Kujdesit Social,...

Korisha futet në karantinë, testohen 25 persona që patën kontakt me 70-vjeçaren e ndjerë

Një burrë 59 vjeç dhe një grua 70 vjeçe janë dy viktimat e fundit në Kosovë, të cilët kanë ndërruar jetë gjatë 24-orëve të...

Turqi, rritet në 649 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqia ka informuar për rastet e reja të koronavirusit të ri (COVID-19), përderisa vazhdon përpjekjet për të frenuar përhapjen e virusit. Ministri i Shëndetësisë së...