Itali : Sekuetrohen 250 kg drogë, 2 shqiptarë në pranga

Një ngarkesë prej 250 kg drogë e cila nëse do të hidhej në treg do të sillte një fitim prej 3 milionë eurosh është sekuestruar nga policia italiane.

Në pranga janë vënë 3 trafikantë, 2 shqiptarë e 1 italian. Inicialet e tyre janë A. F 51 vjec, K.Z 48 vjec, dhe A.S 41 vjec.

Droga ishte trafikuar me skaf përmes Adriatikut dhe është zbarkuar në komunën Torre Chianca në provincën Lecces.

Droga ishte konfeksionuar në 87 thasë me marijuanë e 6 pako me hashash.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Bllokimi i emërimeve në drejtësi, kreu i shoqatës së gjyqtarëve: Pengesa artificiale

Ngërçi i krijuar në sistemin e drejtësisë në vend me argumentimin se nuk mund të emërohen gjyqtarë pa kaluar më parë procesin e vetingut,...

Zvicër : Janë regjistruar 137 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, janë raportuar 137 infeksione të reja me virusin korona që kanë ndodhur brenda 24 orëve të fundit. Ky numër është...

Turqia në vitin 2018 pret 6 milionë turistë nga Rusia

Ministri i Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Numan Kurtulmuş, tha se Turqia në vitin 2018 do të pret më shumë se gjashtë milionë turistë...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...