Itali, rritet në 34.301 numri i vdekjeve nga COVID-19

Departmenti i Mbrojtjes Civile i Italisë njoftoi se aktualisht në vend ka 27.485 raste aktive të koronavirusit.

Në 24 orët e fundit janë zbuluar 346 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 236.651 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara me këtë virus.

Sot janë shëruar 1.780 pacientë të tjerë, ndërsa që nga shpërthimi i pandemisë janë shëruar gjithsej 174.865 pacientë paraprakisht të diagnostikuar pozitiv ndaj koronavirusit.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në vend aktualisht 220 pacientë po trajtohen në kujdes intensiv.

Deri më tani Italia ka kryer gjithsej 4.564.119 teste të dyshuara për COVID-19.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Sulm raketor në Zonën e Gjelbër në Bagdad

Një sulm me tri raketa Katyusha ka ndodhur në Zonën e Gjelbër në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, ku gjenden forcat amerikane, ...

Scott: Kosova, një nga pengesat më të vështira në marrëdhëniet SHBA- Serbi

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott tha sot se ai e sheh çështjen e Kosovës dhe zhvillimin e situatës në Kosovë si një nga...

Tërmet në Indonezi, vdesin disa persona

Të paktën katër persona kanë humbur jetën si pasojë e një tërmeti me magnitudë prej 6,8 ballësh që ndodhi dje në ishullin Java të...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...