Itali: Regjistrohen 440 të shëruar dhe 24 të vdekur nga COVID-i në 24 orët e fundit

ITALI- Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 224 raste të reja me COVID-19, 38 persona më pak se ditën e djeshme. Ndërsa të vdekur janë 24 raste dhe të shëruar 440.

Numri total i të infektuarve shkon në 238.499, i të shëruarve 182 mijë e 893 persona dhe numri i të vdekurve në 34.634 persona.

Në rajonin e Lombardisë, ku u kryen 7.825 tampona, pati 128 raste të reja dhe 13 vdekje. Të shtruar në spital me simptoma janë 2,314 pacientë, prej të cilëve 148 në kujdes intensiv.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Siri, afër 600 persona të privuar nga liria në korrik

Rrjeti Sirian i të Drejtave të Njeriut (SNHR) njoftoi se 589 persona janë rrëmbyer dhe burgosur muajin e kaluar në Siri, shumica nga regjimi...

Zbardhet axhenda e vizitës së Erdogan-it në Greqi

Rexhep Taip Erdogan do të jetë në Greqi më 7 dhe 8 dhjetor me ftesë të Presidentit grek, Prokopis Pavlopulos. Presidenti turk do të...

Pastat me bazë qymyrin e drurit nuk zbardhojnë dhëmbët!

Pastat me bazë qymyrin e druri, që pretendojnë të zbardhin dhëmbët janë një “mashtrim marketingu”, i cili mund të rrisë rrezikun e prishjes së...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...