Itali: Regjistrohen 1526 të shëruar dhe 31 të vdekur nga COVID-i në 24 orët e fundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 31 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 644 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1526 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 186 111

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 190 raste të reja pozitiv për një total prej 239 410

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 7 viktima nga koronavirusi (totali 16 586).

Gjithashtu pati edhe 88 raste të reja të pozitivitetit Covid (totali 93 261) si dhe 758 të shëruar (totali16 586).

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Matura Shtetërore, Kavajë; 400 maturantë zhvilluan provimin e gjuhës së huaj

Rreth 400 maturantë nga zona e Kavajës janë ulur sot në provimin e gjuhës së huaj, që është edhe provimi i parë i Maturës...

Njeriu i 2100, ja si teknologjia do të ndryshojë trupin tonë

Në bazë të disa studimeve, kompania Maple Holistics ka ideuar modele që përfaqësojnë evolucionin fizik të njeriut, e deformuar nga modeli i sotëm, për...

Fillojne pasojat e Brexit, Honda drejt largimit nga Anglia

Sipas “Sky News”, kompania do ta zyrtarizojë sot mbylljen, e cila efektivisht pritet të ndodhë në vitin 2022. Vitin e kaluar, në fabrikën e...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...