Itali në 24 orët e fundit regjistrohen 1089 të shëruar dhe 66 vdekje nga infeksioni

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 66 viktima nga koronavirusi për një total prej 34 514

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1089 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 180 544

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 333 raste të reja pozitiv për një total prej 238 159

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 36 viktima nga koronavirusi për një total prej  16 516që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu pati edhe 216 raste të reja të pozitivitetit Covid për një total prej 92 518

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ambasadori ynë në Kinë me tone kritike: Stop qyfyreve se “jemi racë e fortë”

Konfirmimi i dy rasteve të para me koronavirus në vendin tonë, ka sjellë reagimin e ambasadorit të Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja,...

Veseli: Ndaleni praktikën e punësimit të familjarëve !

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka deklaruar se qytearët kanë humbur besimin e politikës, siç tha ai kjo gjë ka bërë që të rinjët të largohen...

“NATO do të mbrojë satelitët në hapësirë”

Një ekspert i mbrojtjes ka vlerësuar lëvizjen e NATO-s për zhvillimin e politikës për të penguar agresorët...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...