Itali : Janë rregjistruar 56 vdekje në 24 orët e fundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 56 viktima nga koronavirusi për një total prej 34 223.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1747 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 173 085

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 163 raste të reja pozitiv për një total prej 236 305

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 31 viktima nga koronavirusi për një total prej 16405 që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu pati edhe 272 raste të reja të pozitivitetit Covid për një total prej 91 204

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Opozita e kallëzoi, Rama: Gati të hetohem, Prokuroria t’i nxjerrë fundin Babaleve

Opozita kallëzoi në prokurori ditën e sotme Edi Ramën për kërcënim ndaj oficerit Nuhu dhe ndërhyrje në hetim, ndërsa vetëm pak minuta më pas...

Forcat ajrore turke neutralizojnë 38 terroristë të PKK-së

      Forcat ajrore turke kanë neutralizuar 38 terroristë të PKK-së në veri të Irakut, bëjnë të ditur burime të sigurisë. Terroristët, të cilët po komplotonin një...

Ekonomia e Turqisë rritet për 7.4 për qind në 2017

    Instituti Statistikave të Turqisë (TÜİK), ka njoftuar se ekonomia e Turqisë ka shënuar rritje për 7.4 për qind në vitin 2017. Instituti Statistikave të Turqisë...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...