Itali : Janë rregjistruar 338 raste të reja dhe 44 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar 338 raste të reja me COVID-19 duke e çuar totalin në 236 mijë e 969.

Bilanci është më pozitiv se një ditë më parë kur u shënuan 379 raste të reje dhe një rritje me 180 raste nga dita e premte.

Ndërkohë u shënuan 44 viktima që e çojnë totalin në 34 mijë e 345. Vlen të theksohet se shumica e rasteve u regjistruar në Lombardi, rajoni që deri më sot ka 91 mijë të infektuar me COVID-19.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

27 prokurorët e SPAK; Nis përzgjedhja sipas CV të njerëzve që do luftojnë korrupsionin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë rrezoi kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe të Partisë Demokratike për shkarkimin e prokurores së Përgjithshme të përkohshme...

OSBE, kritika për ligjin e medies: I jep AMA-s fuqi për të ndikuar në lirinë e shprehjes

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, i dërgoi kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, një kërkesë për rishikim ligjor mbi ndryshimet në...

Romela betohet për pastërti: Shteti nuk më mbron. E gatshme t’i shkoj deri në fund

    Romela Begaj betohet për pastërtinë e saj dhe fajëson strukturat shtetërore dhe institucionet shqiptare, që nuk e kanë mbrojtur ndaj akuzave dhe dënimit për...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...