Itali: Asnjë viktimë në 24 orët e fundit në Lombardi

Pas lajmit të pabesueshëm se gjatë 24 orëve të fundit në Lombardi nuk u shënua asnjë viktimë nga koronavirusi ka reaguar epidemiologu italian, Vittorio Demicheli.

Sipas Demicheli-t, edhe pse për shumë kjo përbën një mrekulli, për epidemiologët ishte e pritshme, pasi njerëzit e infektuar tashmë janë shëruar.

Më tej, ai shton se numrat do vazhdojnë të zvogëlohen dhe se shkalla në rënie e vdekshmërisë tregon trendin në ulje në Kujdesin Intensiv, ku prej disa javësh numri i pacientëve të shtruar është në rënie.

I pyetur se kur në Lombardi do të ketë zero infeksione të reja, epidemiologu italian tha se “nëse tendenca vazhdon të jetë kjo që është tani, brenda dy javësh ne mund të arrijmë në shifra minimale”.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Gjiknuri inspekton punimet për ujësjellës-kanalizimet në Gjirin e Lalzit

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, shoqëruar nga drejtori i Agjencisë Kombëtare të Ujësjellës Kanalizimeve Arben Skënderi inspektuan kantierin e punimeve për ujësjellës/...

Marrëveshje e re PD-PS? Dalin emrat e 2 negociatorëve të parë

Në emisionin “Open” në Top Channel, të ftuarit në panel lanë qartësisht të kuptohej se do të kenë negociata dhe madje nxorën edhe dy...

“Ishin të shokuar, me çarje në buzë”! Klosi flet për takimin me turistët spanjollë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për takimin me turistët spanjollë, të cilët u dhunuan nga pronari i...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...