SHQIPERIA

Ish ministrja e Integrimit: Rama një naiv me fund të dhimbshëm!

Spread the love

Ish-ministrja e Integrimit njëherazi deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha ka reaguar pas komentit të kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Gent Cajkës në krye të Ministrisë së Jashtme.

Gjosha, përmes një postimi në faqen e saj të “Facebook” e cilëson gjuhën e Ramës, ndaj Presidentit Ilir Meta dhe Edita Tahirit të turpshme, ndërsa shton se atë e pret një fund i dhimbshëm.

Gjosha, në postimin e saj shprehet se diplomacia nuk varet nga numri i librave të lexuar, por është një art i komunikimit dhe rimëshërimit të eksperiencës dhe maturisë.

Postimi i Klajda Gjoshës:

Sa turp për një Kryeministër të shprehet me nje gjuhë të tillë si për Presidentin e Republikës, ashtu edhe për një zonjë të nderuar të Kosovës, si Edita Tahiri.

Pasi rrënoi imazhin dhe funksionalitetin e Ministrisë tonë të Jashtme me kandidatura qokash, tani përpiqet t’i kundërvihet sipas edukatës së tij gjithëkujt që respekton Shqipërinë, pavarësinë e Kosovës dhe kufijtë e saj! Çdokush që mendon se mund të përdor vendet tona për interesa të ngushta personale, është vetëm një naiv që do të ketë një fund të dhimbshëm!

Dipllomacia është art i komunikimit, është mishërimi i eksperiencës dhe maturisë, dhe mbi të gjitha është besimi që qytetarët kanë te mbrojtja e interesave kombëtare! Dipllomacia nuk është numri i librave të lexuar dhe as përdorimi i individëve për larje hesapesh, e për destabilizm të një rajoni të brishtë si ky ku ne jetojmë!

Related posts

Vlorë, sekuestrohen 48 kg kanabis dhe 97 fidanë, dy në pranga

dritatv

Fshatrat pa drita. Banorët kërkojnë zgjidhje afatgjatë

dritatv

Cakaj takon Jagland, bisedojnë edhe për Kosovën

dritatv

Leave a Comment