Iran, një 90 vjeçare mposht koronavirusin

Një grua 90-vjeçare në qytetin iranian Kom, epiqendra e koronavirusit në këtë vend, është kuruar nga koronavirusi dhe liruar nga spitali.

Para 11 ditëve në spitalin Furkani në qytetin Kom u pranua e moshuara e infektuar me koronavirus, ndërsa sot është liruar nga spitali dhe ndihet mirë, lajmëroi televizioni shtetëror iranian.

Më herët në Iran u bë e ditur se koronavirusin e mposhti edhe një 91-vjeçare.

Rasti i parë me koronavirus në Iran u regjistrua më 19 shkurt në qytetin Kom, ndërsa më pas u përhap në pothuajse çdo qytet të vendit. Aktualisht, më shumë se 2,000 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Iran, më shumë se 30,000 janë infektuar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Rama mesazh të fortë opozitës: Nuk i shpëtoni dot drejtësisë!

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitën, gjatë fjalës së tij në Kuvend, duke i cilësuar si maskaradë përplasjet e fundit në KZAZ-të e disa...

Ëmbëlsirë e shpejtë për mysafirët që vijnë papritur

Në këtë artikull ne do t’ju tregojmë se si të bëni një ëmbëlsirë super të shpejtë për të qerasur miqtë që ju kanë ardhur...

Katari sërish lider botëror në eksportin e LNG-së

Katari edhe vitin e kaluar ka qenë vendi me eksportin më të madh të gazit natyror të lëngëzuar (LNG) me 103,4 miliardë metra kubë. Sipas...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...