Iran, 22 të vdekur nga moti i keq

Të paktën 22 persona e kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq në Iran.

Zëdhënësi i Qendrës iraniane të emergjencave, Mojtaba Khalidi, në deklaratën me shkrim tha se si pasojë e stuhisë dhe reshjeve të rrëmbyeshme që nga 8 maji në provinca të ndryshme të vendit, kanë humbur jetën 22 persona, ndërsa 53 të tjerë janë lënduar.

Ai tha se 2 persona e kanë humbur jetën nga përmbytjet ndërsa 20 të tjerë nga goditja e rrufesë.

Nga reshjet të cilat filluan më 17 mars dhe zgjatën rreth një muaj humbën jetën 78 persona ndërsa 1.000 të tjerë u lënduan.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kodrat ylber në Turqi, atraksion me bukuri natyrore

Kodrat ylber (Gökkuşağı Tepeleri) në qytetin Igdir të Turqisë tërheqin vëmendjen e fotografëve dhe të pasionuarve për natyrën. Disa rajone në Igdir tërheqin vëmendjen e...

Katari nënshkruan marrëveshje të sigurisë me NATO-n

Ministria e Mbrojtjes së Katarit ka nënshkruar marrëveshje të sigurisë me NATO-n. Në një deklaratë me shkrim nga njësia përgjegjëse për marrëveshje të ministrisë në...

3 ushqime të cilat duhet të preferohen në stinën e dimrit!

Muajt e ftohtë padyshim e bëjnë zgjedhjen e ushqimeve të dobishme më të vështirë. Janë disa ushqime që edhe pse mund t’i keni dëgjuar shpesh, rëndësia e...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...