Interi i Contes ka gati listën për merkato. Shumica, të rinj italianë

Lista e shpenzimeve do të bëhet prioritet duke filluar që nga java e ardhshme, me shumë mundësi me Championsin të siguruar, por Interi i ri i Antonio Contes ka nisur qysh tani të hedhë hapat e parë.

Me mbërritjen e Godin nga Atletico Madrid, mbrojtja zikaltër duket e kompletuar. Në mesfushë, emrat që pëlqehen më shumë janë që të gjithë produkt vendas: nga Chiesa, te Pellegrini e Barella.

Dhurata e parë për Antonio Conten pritet të jetë Federico Chiesa, për të cilin drejtuesit e Interit kanë nisur duelin me ata të Juventusit, duke takuar vet të atin Enrico Chiesa, edhe ky dikur futbollist i shquar. Por, ka edhe emra të tjerë që pëlqehen prej kohësh, edhe ata të rinj dhe italianë. Mbi të gjithë Lorenzo Pellegrini, e më pas Nicolo Barella.

Ndërkohë, emrat për sulmin, në atë që pritet të jetë epoka “post Icardi”, janë bërë të ditur prej kohësh, objektiva janë Romelu Lukaku dhe Edin Dzeko.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Anti-informaliteti, zv.ministri i Financave: Ka dhënë rezultate

Zëvendës ministri i Financave dhe i Ekonomisë, Elton Haxhi, i pranishëm në rubrikën “Opinion” në News 24 ka dhënë detaje mbi aksionet e ndërmarra...

Luan Rama: Nuk është sistemi, por vullneti i kryetarit që i sjell kriminelët në parlament

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, thotë se nuk është sistemi që mban larg kuvendit personat me precedent...

Kolona të gjata në pikën kufitare në Vermicë

  Sikurse çdo ditë të verës, edhe sot nuk po mungojnë kolonat dhe pritjet e gjata nëpër kufij.Qytetarët po presin me orë në shumë pjesë...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...