• Home
  • BOTA
  • Indi, 4 të vdekur nga fundosja e anijes
BOTA

Indi, 4 të vdekur nga fundosja e anijes

Spread the love

Gjatë fundosjes së anijes në një lum në jug të Indisë kanë humbur jetën së paku katër persona.

Karhikeya Mishra, zyrtar indian, tha se mjeti lundrues u fundos në lumin Godavari si pasojë e kushteve të mbrëmshme të papërshtatshme të motit.

Deri tani janë nxjerrë kufomat e katër personave, ndërsa po kërkohen 40 të zhdukur.

Rreth njëzet persona pas fatkeqësisë, ku arsye e së cilës ende nuk dihet, notuan në breg, ndërsa në aksionin e shpëtimit janë përfshirë edhe peshkatarët.

Aksidente të tilla ndodhin shpesh në Indi për shkak të stërngarkesës dhe mosmirëmbajtjes së mjeteve të lundrimit.

Në një fatkeqësi të ngjashme që ndodhi në nëntor të vitit të kaluar në provincën Andhra Pradesh humbën jetën 19 persona./Rtv Drita/

Related posts

Dhjetëra mijëra izraelitë në protesta kundër Netanyahut

dritatv

EBA: Vendimi i SHBA-ve, qëndrim i njëanshëm kundër të drejtave të popullit palestinez

dritatv

Qindra hebrenj fanatikë pushtojnë oborrin e Al-Aksës

dritatv

Leave a Comment