Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked.

Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë si 4K padyshim se do të ha shumë hapësirë për ruajtje, dhe SamMobile ka zbuluar saktësisht sa.

Samsung thotë se një minutë e videos 8K do të rezultojë në një marrje hapësire prej 600MB.

Ndërsa S20 është i kufizuar në 128 GB ruajtje të brendshme, S20 + (versioni 5G) dhe S20 Ultra vijnë në modele 128 GB, 256GB dhe 512GB.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni një kartelë microSD 1TB, e cila është e mjaftueshme për mjaft klipe 8K.

Ka disa kufizime kur incizoni në 8K në kamerat S20. Videot janë të kufizuara në pesë minuta në gjatësi.

Samsung vëren se incizimi në 8K lejon përdoruesit të rrëmbejnë fotografi me 33 megapikselë drejtpërdrejt nga videot, që do të thotë se ju mund të zgjidhni foto me cilësi të lartë nga një klip.

Ndërsa mungesa e televizioneve 8K nënkupton të shikoni xhirimet tuaja në rezolucionin e tyre origjinale nuk do të jetë e lehtë, partneriteti i Samsung me YouTube lejon përdoruesit të ngarkojnë videot 8K direkt në kanalin e tyre nga njëra prej pajisjeve.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Me kapele policie dhe armë pa leje/ Arrestohet 26-vjeçari në Durrës

Një 26-vjeçar është arrestuar nga policia në Durrës. Pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në banesën e...

Kina lanson satelit të ri me rezolucion të lartë në hapësirë

Sipas Agjencisë së Lajmeve Xinhua, vendi dërgoi një satelit për fotografim me rezolucion të lartë shumë dimensional në orbitën e planifikuar nga Qendra e...

OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë

Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale, me 1,5 gradë, në të paktën një nga pesë vitet e ardhshme, sipas një studimi të...

Së fundi

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një konfigurim të kamerës me 5 sensorë...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik, (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që shfrytëzojnë transportin publik për detyra dhe...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes dy aleatëve...