Ikardi vazhdon të shënojë edhe nga stoli, PSG i falet këmbëve të argjentinasit

Paris Saint Germain ka arritur të marrë një fitore shumë të vështirë në transfertë ndaj Brestit, me rezultatin 1-2, aty ku ka vuajtur jo pak për të dalë me pikë të plota. Pavarësisht se kanë një formacion të mbushur me yje, duket se parisienët e kanë të vështirë të fitojnë dhe sot kanë shënuar golin e dytë vetëm në minutat e fundit.

Në minutën e 39-të, Di Maria ka arritur të kalojë në avantazh skuadrën e tij falë një goli me parabol teksa në pjesën e dytë ka shënuar golin e barazimit skuadra e Brestit. Grandsir në minutën e 72-të, ka përfituar nga një top në zonë, duke e çuar në rrjetë për t’i dhënë barazimin skuadrës së tij.

Në minutën e 80-të, Ikardi ka hyrë në lojë duke zënë vendin e Kavanit teksa vetëm pesë minuta më vonë ka arritur të realizojë golin e dytë për skuadrën e tij. Në tetë ndeshjet e fundit, sulmuesi argjentinas ka arritur të realizojë plot nëntë gola.

Brest–PSG 1-2
72’ Grandsir / 39’ Kavani, 85’ Ikardi

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kush janë zyrtarët që u pasuruan më shumë në vitet e fundit!

Zyrtarët e shtetit në këto tri vitet e fundit po del që janë pasuruar mjaftë shumë. Pasuria e tyre është rritur për mijëra euro, prej...

Paris, protesuesit çajnë kordonin e policisë, futen në Pallatin Elysee

Policia në Paris po përdor gaz lotsjellës për të shpëndarë protestuesit. Por protestuesit kanë arritur që të çajnë kordonin e policisë dhe të futen në...

Mbi 3 milionë muslimanë vizituan Mesxhid-i Aksanë në Ramazan

  Përkundër presionit dhe pengesave të Izraelit, gjatë muajit të Ramazanit më shumë se 3 milionë muslimanë vizituan Mesxhid-i Aksanë, që ndodhet në Kudsin Lindor...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...