“I tmerruar nga burgu që e pret”/ Shihni si i dridhet zëri Edi Ramës (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një video të intervistës së disa ditëve më parë të kryeministrit Edi Rama në emisionin ‘Real Story’.

Berisha thekson se në këtë video duket qartë se Edi Rama është i tmerruar nga 8 vitet burg që e presin nga drejtësia e SHBA.

Sipas tij, tre akuza të rënda rëndojnë mbi shefin e qeverisë për foton e famshme të vitit 2012 me presidentin e atëhershëm amerikan, Barack Obama.

Postimi i plotë i Berishës:

Shikoni si flet perçarte e i dridhet zeri i tmerruar nga 8 vite burg qe e presin nga drejtesia amerikane per tre akuza te renda te provuara plotesisht:

  1. Shkelje te rende te ligjit elektoral amerikan duke paguar 80000$ per nje foto me ish presidentin Obama.
  2. Mashtrim, perjury te drejtesise ne kohe qe dy te denuarit Ashik Bilali dhe Bill Ageros kane deshmuar nen betim se parat jane paguar per foton e tij me Obamen ky deklaron se nuk eshte paguar asgje
  3. Martese e rreme apo (Fake Marriage) per arritjen e nje qellimi te paligjshem.

Ndiqeni videon se si perdridhet:

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Rriten çmimet e naftës për shkak të luftimeve në Libi

Çmimet e naftës sërish tejkaluan nivelin prej 71 dollarë në tregjet ndërkombëtare pas rënies së eksporteve venezueliane dhe iraniane, si dhe konfliktet në Libi. Këto...

Studentët refuzojnë dialogun; Nesër protesta “finale”, protestues edhe nga rrethet

Ka hyrë në ditën e shtatë protesta e studentëve përpara ministrisë së Arsimit. Ata i kanë kthyer përgjigje negative ftesës së kryeministrit dhe ministres së...

Kryebashkiaku i Londrës: Trump e mori mesazhin e qartë

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, deklaroi të premten se me anulimin e vizitës së paraparë për muajin shkurt në Britani të Madhe, presidenti i...

Së fundi

Lajmet dt: 05 / 08 / 2020

https://youtu.be/3HFTOVxGm-A 181 infeksione të reja me koronavirus jane shenuar gjate 24 oreve te fundit ne zvicer. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka raportuar se numri...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së...

MSh: Humbin jetën 6 pacientë, 139 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke...