I dyti në pak kohë, jep dorëheqje zv.ministri i Ekonomisë, zbulon arsyet e vendimit

Jep dorëheqje zëvendësministri i Ekonomisë, Elton Haxhi.

Mësohet se Haxhi e ka dhënë sot dorëheqjen. “Nuk mund të vijoja më në atë detyrë”, pohoi Haxhi

Haxhi është i dyti në pak kohë që ka dhënë dorëheqje nga ky post, pasi më herët në atë detyrë ishte Erjon Luçi.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

KFOR tregon se si është gjendja në Kosovë

Zëdhënësi kryesor i KFOR- it, Vinqenco Granov, ka folur mbi gjendjen që mbretëron në Kosovë. Granov deklaroi se situata në Kosovë është e qetë dhe...

Dy kadetë të FSK-së diplomohen në Akademinë Ushtarake të Gjermanisë

Kadetët e FSK-së, Art Sahiti dhe Dhurim Shemsedini, ditë më parë u diplomuan në Akademinë Ushtarake “Bundeswehr –Offizier Lehrgang” të Republikës Federale të Gjermanisë. Kadetët...

Kufijtë, Bosnja i reagon Bërnabiçit

Anëtari boshnjak i presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Zhelko Komshiq, ka reaguar rreth deklaratës së kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, e cila, duke folur për...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...