Hutbe Besnik Leçini Kurban Bajrami 2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lansohet Bugatti i parë i modelit Chiron, ja disa fotografi të tij!

Ka qenë pothuajse një vit që kur Bugatti shfaqi Sportin Chiron në garën e Gjenevës 2018. Por, atyre iu desh kohë e gjatë që të...

Putin e quan “agresive” strategjinë e sigurisë së SHBA-ve

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se strategjia e re për sigurinë kombëtare të SHBA-ve është sulmuese dhe agresive. “Ne do ta shqyrtojmë këtë strategji...

Krimi i rëndë në familje/ 26-vjeçari shqiptar vret prindërit dhe të afërmit e tij, “BILD”: Sherr për trashëgiminë e pasurisë

Të premten e 24 janarit në Rot am See të Gjermanisë një shqiptar vrau gjashtë familjarët e...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...