Humanizëm i veçantë!

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kuçi: Nëse opozita arrin t’i bëjë 61 vota le ta rrëzojë Qeverinë

Nëse Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, arrijnë t’i bëjnë 61 vota le ta rrëzojnë Qeverinë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është e...

Bizneset adresojnë në OEAK problemet që dalin nga ligji i ri për tregtinë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi tryezë diskutimi rreth ndikimit dhe implikimeve të reja që dalin nga Ligjit për Tregtinë për sektorin privat në...

Buxheti mbledh Qeverinë në largim të Kosovës

Ramush Haradinaj ka theksuar se mbledhja mbahet me kërkesë të ministrit të Financave, Bedri Hamza.

Së fundi

​Thaçi: Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, deklaron se do të respektojë çdo vendim që do të marrë Gjykata Kushtetuese rreth çështjes së dekretit të tij. Kreu...

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...