TEKNOLOGJI

Huawei mposht përsëri Applen!

Spread the love

Kompania kineze Huawei e ka mposhtur Applen sa i përket shitjeve në vitin 2018.

Në tre mujorin e fundit Huawei shiti 355.2 milion njësi, përkundër që pati rënie për gjashtë për-qind.

Në gjashtë muajt e fundit kompania kineze ka arritur të shesë më shumë telefona të mençur se gjiganti Apple.

Këtë sukses Huawei e arriti përmes modeleve të telefonave “P” dhe “Mate”.

Samsung vazhdon të mbetët kompania numër një këtë vit në industrinë e telefonave./Mesazhi/

Related posts

Kamera lëshohet si raketë, filmon 360°, synon të mposhtë GoPro

dritatv

BE vendos të njëjtin karikues për telefonat mobilë?

dritatv

Toyota tërheq mbi 181 mijë automjete nga Kina

dritatv

Leave a Comment