KOSOVA

Hoti: Ligjin për dialogun do ta dërgojmë në Kushtetuese!

Spread the love

LDK po konsideron se Ligji për dialogun që u miratua në Kuvend është kundërkushtetues.

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avddullah Hoti, në rtv21, tha se LDK po bëhet gati që ta dërgoj në Gjykatë Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i cili, siç thotë ai, është antikushtetues.

Ai thekson se kjo qasje e institucioneve për dialogun e dëmton subjektivitetin e Kosovës, dhe e kthen në kohen kur nuk kemi pasur institucione të shëtit të Pavarur.

Related posts

Gashi: Kërkesa për shfuqizimin e Speciales e vonuar

dritatv

Hoxha takohet me Hahnin, vjen lajmi i mirë për liberalizimin e vizave

dritatv

Përsëri SBASHK-u: S’ka kompensim të orëve pa plotësimin e kërkesave

dritatv

Leave a Comment