SHQIPERIA

Historia e trishtë/ Burri në Gramsh jeton prej 18 vitesh në varfëri ekstreme e pa energji elektrike

Spread the love

Një ngjarje e trishtë vjen nga Gramshi. Një burrë 47 vjeç, i divorcuar nga bashkëshortja, ka 18 vjet që jeton pa energji elektrike.

Gazetari Shkëlzen Henkoja raporton për “Balkanweb” se 47-vjeçari është divorcuar nga gruaja, pikërisht për shkak të varfërisë.

Kryefamiljari i shtëpisë Fatmir Bega ka 18 vjet që jeton në bodrumin e një shtëpie, në lagjen Prakallij të qytetit të Gramshit.

Fatmiri tregon se për të mbijetuar nga i ftohti është detyruar që të flejë e u të ushqehet në pavionin e Spitalit në Gramsh.

Related posts

21 Janari pa drejtësi; Gjykatat liruan të gjithë përgjegjësit për vrasjet në protestë

dritatv

Manjani-të zhgënjyerve në politikë: S’i mund të ketë rotacion

dritatv

“Kazinotë” shkelin ligjin; Parregullsi me moshën dhe personat problematikë

dritatv

Leave a Comment