• Home
  • KURIOZITETE
  • Hipnotizuese: njihuni me artin japonez të ecjes së sinkronizuar (video)
KURIOZITETE

Hipnotizuese: njihuni me artin japonez të ecjes së sinkronizuar (video)

Spread the love

Precizitetin japonez mund ta njihni dhe në një shfaqje që ka elementë hipnotizimi.

Kur mendoni rreth ecjes, kjo është një aktivitet normal, i përditshëm për ju; akti që nga çon nga pika A në pikën B.

Kështu ndodh dhe kur ecin shumë njerëz njëkohësisht… Por kur shikoni në këtë video të studentëve japonezë, do të ndryshoni mendjen rreth ecjes masive kur ajo shfaqet e sinkronizuar.

Kjo disiplinë quhet Shuudan Koudou dhe japonezët e ushtrojnë që nga viti 1966. Disiplina është gati e pabesueshme dhe absolutisht hipnotizuese kur e sheh. Një hap i gabuar dhe çdo gjë shkërmoqet…/tesheshi.com/

Related posts

Blloku i Phenianit: ja ku jeton lideri komunist i Koresë së Veriut

dritatv

Bali, “ndëshkohen” turistët; Rregulla të reja në ishull për të pabindurit

dritatv

Kina vendos robot “edukatorë” në kopshte

dritatv

Leave a Comment