Haradinaj: Veseli nuk din as vetë se çfarë thotë në fjalimet e tij!

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë prezantimit të programit të tij, ka komentuar profesionet e kundër kandidatëve të tij. Duke thumbuar secilin kryetar të partive, për Haradinajn asnjëri prej kandidatëve nuk është i denjë për pozitën e kryeministrit.

Për kundër kandidaten e tij, të vetëm grua në garë, Vjosa Osmani e cila rrjedh nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se ajo është juriste mirëpo ende nuk ka dëgjuar dicka konkrete për aspektin ekonomik, shkruan Gazeta Insajderi.

“Vjosa është juriste edhe unë jam kanë jurist, për Vjosën hala s’kom nih që ka thanë naj sen për ekonominë”, ka thënë Haradinaj.

Për të parin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, të cilin Haradinaj e kishte partner koalicioni në qeverisjen e kaluar, ka thënë se Veseli nuk din as vetë se çfarë thotë fjalimet e tij.

“Kadria, nuk e di çfarë profesioni ka përpos inteligjencës, në t’ka kry ai diçka, në Greqi a s’di ku, kom nih. Për Kadrin, beso kur del ne te ditë çka është ka fol qe, ne paq marr njëherë, po ja dëgjojë premtimet që po i jep, nëse ja bo naj kush një analizë dy rreshta, asnjë fjalë kurrë s’është ka e thotë, tybe nuk e di ka është ka fol”, ka thënë Haradinaj për Veselin.

Kurse i pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është duke tentuar ta kthej ekonomin e vendit në kohë agrare është shprehur Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se logjika ekonomike e Kurtit donë të na kthejnë në ekonomi agrare.

“Albini po don me na kthy në agrar edhe nëjhere, agrarin e ka nih naj kush, po don me kthy ekonomin në kohë të agrarit, qekaq të takon ty e nuk ki nevojë ma shumë, qito janë logjikat e tij. Ai qeverisëse nuk janë”, ka thënë Haradinaj. /Insajderi.com

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Vinicius ndez “El Clasico”: Mesi nuk frikëson askënd

“El Clasico” po vjen. Ndeshja më e rëndësishme e planetit do të zhvillojë ndeshjen e kthimit të vlefshme për Kupën e Mbretit dhe tifozët...

Kujdes! Hakerat kanë hyrë në telefonin tuaj!

Ju ka ndodhur që telefoni juaj papritur të nxehet së tepërmi, të ngadalësohet apo bateria të konsumohet më shpejt se zakonisht? Nëse po, atëherë hakerat...

Hani kungull shtatë ditë, do të humbni tre kilogramë

Ngjyra e tyre është kënaqësi për sytë, shija e tyre ëmbëlsirë për qiellzën, plot vitamina dhe minerale, ndërkaq ka kalori të ulët. A ka dietë...

Së fundi

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...

Çavuşoğlu: Solidariteti me Afrikën, më i nevojshëm se kurrë më parë

"Kushtet e papara të shkaktuara nga pandemia COVID-19 në gjithë botën e bëjnë solidaritetin e simbolizuar nga Dita e Afrikës edhe më të rëndësishëm...