Haradinaj-Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe së bashku e ndërtuam paqen

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-Presidentin e Amerikës, Bill Clinton.

Haradinaj ka falënderuar Clinton-in që ndihmoi të fitohet lufta dhe që bashkë të ndërtohet paqja.

Haradinaj i shprehi mirëseardhje në shtëpinë et ij dhe tek populli në zemrat e të cilëve Clinton është si njeriu më i dashur.

Kryeministri i vendit tha se falë vendosshmërisë së Clinton, humanizmit dhe guximit të tij u jetësua e drejta për liri dhe demokraci.

Postimi i plotë:

Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen!
Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe te populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur, President Bill Clinton. Falë vendosmërisë, humanizmit dhe guximit tuaj, ne jetësuam të drejtën tonë për liri dhe demokraci dhe ndërtuam shtetin e Kosovës!
Falë kësaj kthese historike, fëmijët tanë sot jetojnë të lirë. Të lirë për të pasur jetë, për të pasur ëndrra, për të pasur shtetin e tyre, Kosovën!
President Clinton, faleminderit dhe përjetë mirënjohës për ju dhe popullin Tuaj.

Zoti e bekoft Amerikën!
Zoti e bekoft Kosovën!

RH

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kosovë : Më 22 qershor hapen të gjitha pikat kufitare tokësore

Qeveria e Kosovës ka plotësuar vendimin e Qeverisë të datës 31 maj 2020. Ministri Armend Zemaj tha se me këtë ndryshim do të hapen edhe...

Ushtria turke neutralizon 6 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Forcat e Armatosura të Turqisë kanë neutralizuar gjashtë terroristë në rajonet Haftanin dhe Gara në veri të Irakut në koordinim me operacionin antiterrorist "Kthetra"...

Partia e Boshnjakëve në Serbi e ndryshon emrin e tyre në “Vetëvendosje”

Grupi politik i Sulejman Ugljaninit pak ditë më parë njoftoi pjesëmarrjen e tyre në zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Boshnjak me listën, “Për unitetin e...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...