“Hanim me gojën gjak”! Duartrokitet shqiptari që vrau babanë në Greqi

Një i ri shqiptar është bërë hero në Greqi, pasi ka vrarë babanë e tij 70-vjeçar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në maj të vitit 2018, ndërsa shkak ka qenë dhuna dhe abuzimet seksuale të të moshuarit ndaj 27-vjeçarit dhe motrave e vëllezërve të tij më të vegjël.

Ka qenë pikërisht kjo arsyeja që 27-vjeçari, i quajtur Aleks, është quajtur hero nga grekët, teksa ka qenë duke u futur brenda gjykatës. Ai ka pranuar krimin dhe ka kërkuar falje, duke u shprehur:

“Nuk doja të vrisja babain. Ai ngjalli zemërimin tim. Druri që haja unë dhe familja ime më çuan në këtë pikë, unë kurrë nuk kam lënduar askënd. Nuk kishte ditë që gjakosesha nga hunda dhe goja. Nuk kishte ditë që nuk shikoja mamanë time të zvarritej në dyshime. Fjalë për fjalë, hanim bukë me gjak.

Ai nuk ishte baba, ishte barbar. Në darkë më detyronte të flija lakuriq dhe në mëngjes kur zgjohesha e gjeja mbi vete. Nuk më lejonte të shkoja në shkollë. Disa gjëra nuk harrohen. Si mundet ta harrojë një fëmijë poshtërimin nga babai i tij”.

I riu shqiptar ishte fëmija i dytë nga martesa e dytë e viktimës me origjinë greke, i cili ishte martuar për herë të tretë me një grua rumune.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Çavusoglu: Izraeli nuk do të mund ta realizojë asnjëherë ëndrrën e tij

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) bëri të ditur se shpresa e vetme që...

Turqi, 95-vjeçari Mulayim Can me 152 nipër e mbesa

Mulayim Can nga Inegoli, në veriperndim të Turqisë ka 152 nipër e mbesa. Plaku 95-vjeçar është me origjinë nga ish-Jugosllavia dhe pjesëmarrës në Luftën e...

Rama nis përgatitjet për zgjedhjet lokale? “Shkundet” dega e PS të Tiranës. Katër lëvizjet e mëdha

Largimi i Saimir Tahirit nga strukturat e Partisë Socialiste ka “detyruar” Ramë që të nisë ristrukturimin e degës së PS-së në Tiranë. Kryeministri ka...

Së fundi

Ky shtet anulon procesin mësimor për tërë vitin 2020, s’ka as mësim online

Bolivia ka marrë vendim që procesi mësimor të anulohet për tërë vitin kalendarik për shkak të përhapjes së koronavirusit. Kështu, rreth dy milionë nxënës në...

Kosovë : Janë regjistruar 218 raste të reja dhe 15 viktima gjatë 24 orëve të fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se 15 pacientë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit dhe janë regjistruar 218 raste të reja...

Tragjike në kosovë, dy vëllezër vdesin në një ditë nga Covid-19 në Pejë

Dy vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës. Vëllezërit kishin...