Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173.

Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar 10 raste të reja dhe pritet që numri së shpejti të kapë 2 mijë e 900.

Tashmë Greqia ka vetëm 18 të intubuar në spitale me COVID-19 teksa pret nisjen e sezonit turistik veror.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ushtarët turq parandaluan një sulm terrorist në Rasulayn të Sirisë

Ushtarët turq asgjësuan në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes të vendosur në një makinë në qytetin Rasulayn...

Kocijançiç tregon se a i kanë marrë ftesat Thaçi e Vuçiç

BE-ja pret zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve të dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, duke përfshirë edhe marrëveshjen mbi formimin e komunave serbe. Kjo,...

Operacioni “Burimi i Paqes”, merret nën kontroll zona e banimit Ras Al-Ayn

Në kuadër të operacionit "Burimi i Paqes" që vazhdon në veri të Sirisë bëhet e ditur se...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...