Grabitja e 110 mln lekëve në postën e Krujës, lihen në burg autorët e dyshuar, mes tyre roja

Gjykata e Krujës ka lënë në burg autorët e dyshuar për grabitjen e postës në këtë qytet, ku u vodhën 110 milion lekë nga kasaforta.

Togat e zeza vendosën të lënë në qeli Mark Cakën, Gazmir Sakën dhe Hysen Kica. Po ashtu në burg u lanë dhe Bujar Tafajn, Andi Rexhepi (Paturri) si dhe roja i postës Besnik Parruca.

Operacioni i koduar “Filiali” dy ditë më parë bëri të mundur arrestimin e tyre vetëm pak ditë pas grabitjes së shumë së madhe të parave.

Përveç një pjese të lekëve, policia sekuestroi edhe 3 armë zjarri me silenciatorë, minë me telekomandë, dy automjete e prova të tjera të vlefshme që shërbejnë për hetimin.

Sipas uniformave blu, autorët rezultojnë të kenë kryer edhe një sërë grabitjesh të tjera, në disa qytete të vendit, që nga Durrësi, Kavaja, Gijri i Lalzit, Vora, Kamza e Mirdita.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Antiinfomaliteti/ Rama mesazh biznesmenit: Mos harro kuponat

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një foto me një biznesmen në “Facebook”, përmes së cilës përcjellë një mesazh për aksionet kundër informalitetit. Ai i bën...

Kur të kap inati: serbi djeg makinën pasi nuk kaloi testin teknik

Një shtetas serb vendosi ta “çojë në djall” automjetin e tij, pasi nuk e kaloi dot testin teknik. Ngjarja ndodhi në qendër të Pozegës në...

Xhaferi-May: Kuvend më i fuqishëm do të thotë Maqedoni më e fuqishme

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, organizoi pritje në nder të kryeministres së Britanisë së Madhe, Theresa May. Siç njoftuan nga...

Së fundi

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe shkon në 39 045 persona

Qeveria britanike ka njoftuar se 111 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend. Kështu, zyrtarisht numri total i viktimave...

Itali: 101 ditë nga fillimi i pandemisë, 60 viktima dhe 178 raste të reja në 24 orë

Sot mbushen 101 ditë nga dita kur në Itali u verifikua viktima e parë nga Covid 19. Ai ishte 78 vjeçari Andrea Trevisian, banor i...

Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e LDK-së për seancë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, nesër do të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës për thirrjen e...