Gosë e Vogël: Përmbyten rrugët, asnjë ndërhyrje

Shiu i rrëmbyeshëm mbrëmjen e djeshme ka shkaktuar shumë përmbytje në Rrogozhinë. Shumë përrenj kanë dalë nga shtrati i tyre duke përmbytur tokat, por edhe bizneset.

Situata në fshatin Gosë e Vogël ka qenë vërtetë emërgjente pasi uji ka vërshuar në rrugët kryesore. Kjo ka penguar qarkullimin e automjeteve dhe të banorëve. Askush nga pushteti nuk i ka ardhur në ndihmë këtyre qytetarëve, të lënë në mëshirë të fatit.

Gjendjen në Gosë të Vogël na e ka bërë me dije përmes një statusi në facebook Kreu i Partisë Demokratike në Rrogozhinë, Z. Ferdinand Saraçi.

Ja statusi i plotë i tij në facebbok:
Situata katastrofe ne hyrje te fshatit ne Gose te vogel . Bllokimi i kanalit ka bere qe uji te vershoje ne rrugen kryesore . Banoret e kane te pamundur qe te shkojne ne shtepite e tyre . Bashkia taksat i mbledh por kur vjen puna qe ti sherbeje qytetareve e ka pare te panevojshme te dergoje nje eskavator te pastroje kanalin nga inertet qe sjell uji i rrembyeshem dhe nga papasterti bimore te ndryshme . Nese kanali do ishte pastruar uji nuk do te kishte dale ne rruge po do te kishte marre rrjedhen e tij . Kush mban pergjegjesi per situaten e krijuar ? Po nese dikush nga banoret e zones do duhet te dregohet ne spital nga te kaloje ? Ku jane punonjesit e bashkise sonte ? Pse kur shkojne te kerkojne vota nuk e kane problem te shkojne edhe naten ?


- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Referendumi në Maqedoni, Zaev në Tetovë: Votoni për të ardhmen

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev e mbylli fushatën për votën pro në referendumin e së dielës me një thirrje të fundit për pjesëmarrje masive. Mbështetësi i...

Këto janë gjashtë sëmundjet të cilat jua paralajmëron dhembja e shpinës

Dhembja e shpinës mund të jetë simptomë e ndonjë sëmundjeje të rrezikshme dhe kërkon kujdes. Dhembja në këtë pjesë të shpinës mund të jetë alarm...

Grabitje banke me transaksione, kapet 41-vjeçari në kërkim

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Transaksioni”, duke arrestuar një ish-punonjës banke që kishte grabitur nga klientët një shumë prej 28 milionë...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...