Gol para grumbullimit me Kombëtaren, Lenjani shënon dhe feston në Zvicër

Ermir Lenjani ka gjetur rrugën e golit në ndeshjen e Sionit përballë Zyrihut. Ekipi i shqiptarit u gjend në disavantazh por pati forcat për ta përmbysur rezultatin. Fillimisht shënoi një lojtar me origjinë shqiptare si Bastien Toma dhe më pas skena ishte e gjitha për Lenjanin.

I aktivizuar në fazën ofensive të skuadrës së Sion, Lenjani nuk ka zhgënjyer, teksa ka shënuar golin e përmbysjes duke devijuar saktësisht para portës kundërshtare.

Festa legjitime për 30-vjeçarin, i cili realizoi golin e katërt për këtë sezon. Një shenjë e mirë edhe para grumbullimit të Kombëtares, teksa Lenjani është pjesë e listës së trajnerit Reja për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ky është ilaçi për rënien e flokëve

    Nuk është i vogël numri i njerëzve që kanë probleme me rënin e flokëve, andaj edhe këshillat në këtë fushë duken të mirëpritura. Nganjëherë gjëja...

Mbi 750 emigrantë të parregullt ndalohen në të gjithë Turqinë

Gjatë ditës së sotme të paktën 757 emigrantë të parregullt u ndaluan në në të gjithë Turqinë. Sipas një burimi të sigurisë, ushtria zbuloi disa...

Veliaj: Pas Resë, edhe instalacione të tjera artistike

Aktivitetet kulturore në Tiranë janë shumëfishuar sipas kreut të bashkisë Erjon Veliaj. Nga instalacioni “Reja” ku prej një jave zhvillohen aktivitete kulturore, kryebashkiaku tha...

Së fundi

Samsung rikthehet me tre modele të reja. Ja për çfarë bëhet fjalë

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të laptopëve. Samsung ka munguar në tregun e laptopëve në Mbretërinë e Bashkuar për...

Gjeni 3 zgjidhjet e këtij ushtrimi matematikor duke lëvizur vetëm një fije shkrepse

Nëse jeni një fans i vërtetë i enigmës, kjo foto do vërë në punë trurin dhe imagjinatën tuaj. Kushtojini vëmendjen detajeve të vogla dhe...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe shkon në 39 045 persona

Qeveria britanike ka njoftuar se 111 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend. Kështu, zyrtarisht numri total i viktimave...