Gjykata jep vendimin për punonjësit e ARRSH-së

Pasi ka dhënë vendimin për ish-kreun e ARRSH-së, Dashamir Xhikë, Gjykata e Elbasanit ka dhënë vendimin dhe për 9 të pandehur të tjerë, të cilët akuzohen për “Shpërdorim detyre” dhe Korrupsion.

Gjykata ka vendosur masën arrest me burg për Dashamir Xhika, Agron dhe Kujtim Hysa si dhe Andi Toma. Gjykata vendosi masën arrest shtëpie, Rexhep Tarba, Rezarta Bakçiu./SYRI.net/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Këto janë mrekullitë që bën biçikleta për shëndetin

Aktiviteti fizik është i këshillueshëm pasi sjell mjaft të mira për shëndetin tonë. Mjekët veçojnë përdorimin e biçikletës si një mënyrë mjaft efektive për të...

S’ka protestë, zgjidhja me farmacistët përmes dialogut me ministren

Ministria e Shëndetësisë do të diskutojë me farmacistët për gjetjen e një rruge tjetër për ankesat që kanë këta të fundit në lidhje me...

Vrau çiftin në Gjirokastër për prishjen e një muri, burg të përjetshëm për Apostol Kostën

Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër dënoi sot me burgim të përjetshëm Apostol Kostën, 76 vjeçarin...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...