Gjobë 350 mijë € depozitës në Porto Romano, Rama i prerë me abuzuesit

Kryeministri Edi Rama njofton sot se aksioni kundër informalitetit ka ndëshkuar një tjetër subjekt abuziv.

Sipas kryeministrit, depozita në Porto Romano të Durrësit është zbuluar duke hedhur në treg karburant pa akcizë, përkatësisht ka rezultuar me mangësi në deklarimet e 233 mijë litra benzinë dhe për këtë arsye është aktivizuar masa ligjore ndaj subjektit.

Në videon e publikuar nga Rama në “Facebook”, thuhet se kompania është gjobitur me një shumë të majme prej 350 mijë euro.

Më tej, kreu i qeverisë përsërit paralajmërimin se operacioni i kthimit në ligjshmëri do të prekë çdo magazinë doganore, jo vetëm për karburantin, por edhe për produktet e tjera pa akcizë.

“STOPINFORMALITETIT✋ Porto Romano, Durrës – Zbulohet depozita me mangësi në deklarimin e 233 mijë litra benzinë dhe aktivizohet masa ligjore? Operacioni i kthimit në ligjshmëri do të prekë çdo magazinë doganore; jo vetëm për karburantin, por edhe për produktet e tjera të akcizës, për t’u përballur me #ZeroTolerancë?ndaj abuzuesve”, shkruan Rama.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Zbulohet” fituesi i Topit të Artë

"Transfermarkt", portali i njohur gjerman ka parashikuar fundin e dominimit të Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit në garën për Topin e Artë. Sipas "Transfermarkt", do...

Inter premton stadium elektrizues, mbi 35 mijë abonime të shitura

Edhe pse tifozët e Interit do të shpresojnë deri në fundin e kësaj merkatoje që drejtuesit t’i dhurojnë një goditje të bujshme në merkato,...

Operacion ndaj Boko Haramit në Nigeri, shpëtohen 700 pengje

Shtatëqind pengj janë shpëtuar në një operacion kundër organizatës terroriste Boko Haram në veri të Nigerisë. Sipas Agjencisë së Lajmeve të Nigerisë (NAN), operacioni ndaj...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...