Gjeni 3 zgjidhjet e këtij ushtrimi matematikor duke lëvizur vetëm një fije shkrepse

Nëse jeni një fans i vërtetë i enigmës, kjo foto do vërë në punë trurin dhe imagjinatën tuaj. Kushtojini vëmendjen detajeve të vogla dhe gjeni përgjigjen e duhur.

Ekzistojnë tre mënyra për të zgjidhur këtë ekuacion duke lëvizur vetëm një fije shkrepse.

Nëse nuk arrini ta gjeni dot përgjigjen e keni më poshtë:

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Industria ushtarake turke bën marinën e Pakistanit me anijen më të madhe

Marina e Pakistanit është furnizuar me luftanijen më të madhe tanker në det (PNFT), dhe ky është projekti që është një nga pikat më...

Jakup Krasniqi: Lëreni politikën ju që nuk keni vizion për shtetin, merruni me bujqësi

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, thotë se me politikë nuk duhet të merret ai, ajo apo ata e ato që...

Haradinaj me një urim të veçantë për 7 Marsin, poston foto nga klasa e katërt

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka postuar një urim të veçantë për 7 Marsin, Ditën e Mësuesit. Haradinaj ka kujtuar sakrificën e...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...