SHQIPERIA

Gent Cakaj në Jerusalem, “qan” ritin e detyruar hebre te Muri i Lotëve

Spread the love

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj po qëndron në Izrael ku është pritur nga Shefi i ballkanit në Ministrinë e Jashtme Izraelite, Dan Oryan. Ky i fundit ka postuar fotografi në rrjetet sociale para Cakajt, ku shihen duke vizituar Murin Perëndimor të qytetit të vjetër të Jeruzalemit.

Image may contain: 2 people, suit and outdoor

Në foto shihen ambasadori për Ballkanin, Dan Oryan, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, ministri Gent Cakaj dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Cana.

Ndërkohë, në rrjetet sociale të Cakajt nuk figuron ende asnjë deklaratë apo fotografi.

Image may contain: 2 people, people standing and indoor

Tempulli i Jerusalemit ose siç quhet ndryshe “Shtëpia e Shenjtë”, është ndërtesa fetare e ndërtuar nga hebrenjtë për të strehuar “arkën e besëlidhjes”, arkën që besohet të ketë ruajtur gjësendet e Musait dhe Harunit, profetëve të mirënjohur të religjioneve abrahamike. /tesheshi.com/

Related posts

Turqia ofron ndihma për familjet në nevojë në Shqipëri

dritatv

Ruçi pret Zijadin Selën: Rrisim bashkëpunimin

dritatv

ALSAR në Shqipëri organizoi simpoziumin ndërkombëtar shkencor “Qytetërimi Osman”

dritatv

Leave a Comment