Gent Cakaj në Jerusalem, “qan” ritin e detyruar hebre te Muri i Lotëve

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj po qëndron në Izrael ku është pritur nga Shefi i ballkanit në Ministrinë e Jashtme Izraelite, Dan Oryan. Ky i fundit ka postuar fotografi në rrjetet sociale para Cakajt, ku shihen duke vizituar Murin Perëndimor të qytetit të vjetër të Jeruzalemit.

Image may contain: 2 people, suit and outdoor

Në foto shihen ambasadori për Ballkanin, Dan Oryan, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, ministri Gent Cakaj dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Cana.

Ndërkohë, në rrjetet sociale të Cakajt nuk figuron ende asnjë deklaratë apo fotografi.

Image may contain: 2 people, people standing and indoor

Tempulli i Jerusalemit ose siç quhet ndryshe “Shtëpia e Shenjtë”, është ndërtesa fetare e ndërtuar nga hebrenjtë për të strehuar “arkën e besëlidhjes”, arkën që besohet të ketë ruajtur gjësendet e Musait dhe Harunit, profetëve të mirënjohur të religjioneve abrahamike. /tesheshi.com/

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Fatura 1 mln dollarë e PD-së, PS: KQZ mos të regjistrojë deklarime shtesë

Një ditë pasi Prokuroria e Tiranës nisi verifikimin për kontratën e PD me disa kompani lobimi në SHBA, socialistët i kërkojnë sërish Lulzim Bashës...

Vettingu në politikë, PD rikthehet në Kuvend për diskutimin

Në Kryesinë e Kuvendit do të mbahet këtë të mërkurë takimi për diskutimin e nismës për vettingun në politikë. Një pjesë e deputetëve të opozitës...

LDK mbyll mbledhjen e kryesisë

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti është larguar nga mbledhja e Kryesisë së Kuvendit pasi sipas tij në rend...

Së fundi

Trump thotë se do të kemi disa pyetje për sauditët

Në lidhje me vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se do të kenë disa pyetje për sauditët...

Macron dhe Merkel bëjnë gati një ultimatum për Serbinë

Mediat serbe raportojnë se Emmanuel Macron dhe Angela Merkel do ta shfrytëzojnë thirrjen e 29 prillit për takim në Berlin për t’i dhënë një...

Prag sezoni turistik, por shihni situatën në Shëngjin (VIDEO)

Jemi në prag të hapjes zyrtare të sezonit turistik, por bregdeti i Shëngjinit me sa duket nuk është ende gati për të pritur pushuesit. Në...