ZVICER

Gazetari zviceran mbështet Xhakën dhe Shaqirit: bën shqiponjën si ata (video)

Spread the love

Dyshja shqiptare e Zvicrës, Xhaka – Shaqiri, vijojnë të jenë top-lajm ngado, e sidomos në Zvicër, jo vetëm për golat e tyre që nderuan vendin helvet në Botëror, por dhe për gjestin e tyre të festimit me shqiponjë që ka çuar dhe FIFA-në hetime.

Opinioni zviceran ka dalë në mbrojtje të tyre, edhe për gjestin në fjalë me sfond atdhetar.

Një ndër ta ka qenë dhe gazetari sportiv zviceran i RTS-së, i cili në rrjedhën e raportimit bëri atë që bënë Xhaka dhe Shaqiri. /tesheshi.com/

Related posts

Presidenti Berset, mesazh në Ditën e Kujtimit të Viktimave të Holokaustit

dritatv

Çifti nga Maqedonia akuzohet për përvetësim të 280 mijë frangave nga ndihmat sociale

dritatv

Erdhi dimri, Zvicra mbulohet nga dëbora!

dritatv

Leave a Comment